Bouwonderneming van Bekkum BV kiest nu ook voor een KoopStart-licentie. Als eerste ontwikkelaar pasten zij eerder KoopGarant toe voor nieuwbouw. In een interview legt Corstiaan van Meijeren uit hoe KoopStart uitwerkt voor hun project Bommels Buiten in Maasbommel.
KoopStart biedt flexibiliteit
“Wij kiezen voor KoopStart omdat dit ons als ontwikkelende bouwer in staat stelt om koopwoningen bereikbaar te maken voor een bredere doelgroep, zonder concessies te doen aan kwaliteit. Deze aanvullende licentie biedt ons, naast meer flexibiliteit, twee belangrijke voordelen. Allereerst de toegankelijkheid: KoopStart maakt het mogelijk om een bredere doelgroep te bedienen en woningen haalbaar te maken voor starters en middeninkomens. Daarnaast biedt het instrument ontwikkelvrijheid: we kunnen het gericht inzetten wanneer de marktsituatie of gemeentelijke afspraken daarom vragen”, aldus van Meijeren. “Onze ervaringen met Stichting OpMaat zijn bovendien heel goed. We kennen hen al lange tijd, waardoor we snel kunnen schakelen en we de materie aan beide kanten goed begrijpen.”
“Met KoopStart maken we onderscheidende kwaliteit toegankelijk voor een bredere doelgroep”
Maasbommel
“Het project in Maasbommel is het eerste waar wij KoopStart toepassen, maar zeker niet het laatste. Als toekomstige woningbouwlocaties vragen om een KoopStart-licentie, is het onze intentie die ook in te zetten. Het project bestaat uit 22 grondgebonden woningen verdeeld over twee erven. Hier woon je aan de rand van Maasbommel: rustig en omgeven door landschap, maar met de dorpskern altijd dichtbij. Op beide erven komen twee blokken van vier woningen, waaronder hoekwoningen, levensloopbestendige woningen en tussenwoningen. Hiervan worden er vier tussenwoningen met KoopStart verkocht. Op deze wijze geven wij invulling aan de gemeentelijke doelstelling en houden we ons aan het afgesproken prijsplafond.”
KoopStart-woningenDe vier KoopStart-woningen in Maasbommel hebben een oppervlakte van 62 m2. Op 12 november zijn de woningen in de verkoop gegaan voor een verkoopprijs van €283.500, met een verstrekte koperskorting van ruim 12%. De oplevering van de woningen wordt eind 2027 verwacht. |
Corstiaan van Meijeren, Bouwonderneming Van Bekkum BV